58 767-71-08
nasza infolinia
NASZE BIURA
adresy i kontakty
O NAS galeria/certyfikaty
CEL PODRÓŻY:
WYJAZD Z:
TERMIN OD: DO:
Strona główna › NASZA OFERTA › OFERTY DLA GRUP › WYCIECZKA OBJAZDOWA PO LITWIE - 6 dni

WYCIECZKA OBJAZDOWA PO LITWIE - 6 dni

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH, FIRM ORAZ SZKÓŁ

NOWOŚĆ - zwiedzanie takich atrakcji jak: Pałanga-Kłajpeda-Mierzeja Kurońska-Kowno-Troki-Wilno-Druskienniki

Program wycieczki

I dzień
Godz.05.00 wyjazd z Gdyni, godz. 05.30 - Gdańsk, godz. 06.30 - Elbląg,
godz. 08.30- Olsztyn. Przejazd na Litwę do Pałangi (znany kurort) na obiadokolację i nocleg.

II dzień
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Kłajpedy. Spacer Starówką Kłajpedy. Przeprawa promem na Mierzeję - zwiedzanie Mierzei Kurońskiej oraz Muzeum Morskiego ( pokaz delfinów), Nida, spacer śladami laureata nagrody Nobla- Tomasa Manna. Powrót do Pałangi: Pałac Tyszkiewiczów ( bez zwiedzania), ogród botaniczny. Kolacja i nocleg w Palandze.

III dzień
Godz. 08.00 śniadanie. Wizyta w Kretyndze jednym z najstarszych ośrodków na Litwie. W XVII w. własność hetmana Chodkiewicza, następnie Sapiehów, Zubowów, wreszcie rodziny Tyszkiewiczów. przejazd do Szawli, zwiedzanie Góry Krzyży - jedynego w swoim rodzaju sanktuarium pod gołym niebem skupiającego kilka tysięcy krzyży. W 1993 r. celebrował tu mszę św. Papież Jan Paweł II, następnie do Kiejdan. Zwiedzanie Starego Miasta i renesansowego kościoła kalwińskiego z kryptą Radziwiłłów ( warunkowo). Synagogi na Starym Rynku. Następnie przejazd do Kowna. Spacer z pilotem: Starówka - Plac Ratuszowy z Ratuszem zwanym „ białym łabędziem", Katedra, Dom Perkuna, zamek kowieński (XIII-XIV wiek), kościół w Pożajściu. Obiadokolacja i nocleg w Kownie.

IV dzień
Po śniadaniu przejazd do Rumszyszek- Litewski skansen budownictwa ludowego w Rumšiškės pod gołym niebem. Zgromadzono w nim obiekty (domy mieszkalne, zabudowania gospodarskie oraz zabytki techniki wiejskiej), reprezentujące wszystkie regiony etnograficzne Litwy, rozlokowane na malowniczym terenie o powierzchni 175 ha, nad brzegami tzw. Morza Kowieńskiego oraz rzeczki Praviena. Najstarsze budynki liczą ponad 200 lat. 140 budynków zgrupowano w osobnych gospodarstwach i wioskach, zaś zabudowę miasteczka rozmieszczono wokół placu. W wielu budynkach odtworzono dawny wystrój wnętrz z meblami z tego czy innego okresu, tkaninami, sprzętami kuchennymi, narzędziami pracy. W niektórych budynkach urządzono czynne ekspozycje, gdzie mistrzowie ludowi tkają, rzeźbią w drewnie, wyrabiają naczynia gliniane i in.
Następnie przejazd do Trok i zwiedzanie Zamku Księcia Witolda z XIV w. Degustacja potrawy regionalnej kibini. Przejazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

V dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Kościół św. Piotra i Pawła, Katedra św. Stanisława, Kościół św. Anny, Pomnik Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Jana, Plac przed Pałacem Prezydenckim, Kościół św. Ducha, Plac Ratuszowy, Brama Bazyliańska, Cerkiew Św. Ducha, Kościół Św. Teresy, Kaplica Ostrobramska,. Cmentarz na Rossie. Obiadokolacja i nocleg jw.

VI dzień
Po śniadaniu przejazd w kierunku Druskiennik ( znane uzdrowisko), bywali tu: Józef Ignacy Kraszewski, Stanisław Moniuszko, Juliusz Osterwa, Hanka Ordonówna, miał tu swój dworek, tak zwaną "Pogankę" Józef Piłsudski (został wyburzony w 1964 roku z inicjatywy miejscowych władz). Znane postaci związane z Druskiennikami to: Jarema Bujakowski - indyjski sportowiec polskiego pochodzenia, Jan Czeczot - polski poeta i etnograf, Stanisław Grzegorzewski - polski historyk, Halina Korolec-Bujakowska - polska podróżniczka i reportażystka, Eugenia Lewicka - polska lekarka, Józef Markiewicz - polski lekarz i działacz społeczny, Witold Markiewicz - polski inżynier i samorządowiec, Włodzimierz Mazurkiewicz - polski inżynier, lotnik, Hipolit Milewski - polski ziemianin, pisarz i komentator polityczny, inicjator budowy Teatru polskiego w Wilnie, Mieczysław Niedziński - polski uczestnik obrony Lwowa, Jan Pilecki - polski lekarz, dziennikarz i działacz społeczny, Józef Piłsudski - polityk, naczelnik państwa polskiego w latach 1918-1922 i naczelny wódz Armii Polskiej od 11 listopada 1918, pierwszy marszałek Polski od 1920, Marian Turski - polski historyk i dziennikarz, Bolesław Wołejko - polski ksiądz rzymskokatolicki i działacz społeczny. Spacer po uzdrowisku, zwiedzanie barokowego klasztoru w Liszkiawie. Zespół architektoniczny XVII w. w Liszkowie znajduje się na lewym brzegu Niemna, w odległości 8 kilometrów od Druskiennik. To wspaniała perła baroku, często odwiedzana przez turystów. W całym zespole dominuje Kościół Trójcy Przenajświętszej, wspaniały budynek z okresu późnego baroku. Dla osób chętnych możliwość zamiennie skorzystania z atrakcji Aquaparku lub Snow Areny. Około godz. 13 wyjazd do Polski. Postój na obiad ( płatny we własnym zakresie). Powrót późnym wieczorem.

Cena obejmuje:
5 noclegów w hotelach **/***, 5 śniadań i obiadokolacji, obsługa pilota i przewodników w Wilnie, Trokach i Kłajpedzie, przejazd autokarem LUX ( lub minibusem), ubezpieczenie.

Cena nie obejmuje:
biletów wstępu około 40 Euro. Dopłata do pokoju 1-osobowego - 400 zł

Szczegółowe informację pod nr tel. 58/3412761

Wyślij pytanie
Imię i nazwisko
E-mail
Telefon
Pytanie
Przepisz kod z obrazka
(Kliknij aby odświeżyć)